R 606

Autor: Alenka Sabuchová | 26.1.2013 o 17:11 | (upravené 26.1.2013 o 17:42) Karma článku: 10,45 | Prečítané:  2087x

Sedím v rýchliku neviemkoľko, lebo nikdy to neviem. Oproti mne sedí pani, čo už dve hodiny štrikuje fialový špirálový šálik, a vyzerá ako zo seriálu, nie zo života. Má na sebe hačkovanú vestu - pleteniny sú evidentne jedným zo zmyslov jej života, mala by som si niečo také nájsť. Občas si zhlboka vzdychne, možno ju vyrušuje, že ťukám. Alebo to, že mám na počítači nálepku I´am in the witchcraft industry. What about you? Neviem, či jej to niečo hovorí.

Keď sme už pri tom, Kuča povedala, že keď najbližšie pôjdem do Prahy, mám jej z Čarodejníckeho obchodu priniesť sviečku na ukončovanie vecí. Všetci odtiaľ niečo chcú, akoby za to pred časom nehorelo za zadkom a akoby všetky temné sily mali mať prehľad v našom bordeli.

Toto ti, moja zlatá, žiaden okultizmus nevyrieši, hovorím. Toto si musí každý sám. Donesiem ti magnetku s Kafkom, tú si môžeš dať aspoň na chladničku. Ale čierne sviečky by si musela vysvetľovať starej matke, keď príde v nedeľu pán farár na obed.

Kostolníčkina vnučka s peknými vlasmi. Zhoreli by ako prvé.

Bude spln, preto nemôžem spať už druhú noc. S ničím vyššie spomenutým to nesúvisí, skrátka bude spln. Em to celkom nechápe, ale povedal, že si zvykne. Hej, povedala som mu to na začiatku. Že dobré víly s dobrým slovníkom a kvetmi vo vlasoch v skutočnosti neexistujú, iba tak vyzerajú, alebo ak chce, nech skúsiť les vedľa, ale tu nie. A ak potrebuje čokoľvek zachrániť (seba nevynímajúc), liečiť, riešiť, kompenzovať a ešte nejakých pár slov som použila, môžem mu maximálne vyveštiť z kávy, lebo karty som si poliala, a odniesla si to najviac práve trojka mečov. Bez tej sa nepohnem. Toto keď povieš hocikomu, určite pri tebe zostane, povedala Katra. Zostal.

Inak vôbec neviem, kam spejú tieto naše mikropríbehy, o ktorých sa nedá napísať viac ako odstavec, keby ste náhodou hľadali pointu. Závidím ľuďom, čo vedia písať knihy a majú čo povedať od začiatku do konca a ešte to má aj mravné poučenie.

Aj tak mám pocit, že žijeme hrozne lacné veci - brožované. Ale hovorí sa, že písať máte o tom, čo zažijete. Mravné poučenie sa alebo dostaví, alebo si ho odpustíme. Šetríme na tvrdej väzbe.

K Soni prišla sova. Myšiarka ušatá. Nie úplne dobrovoľne, udrela hlavou do skla na terase a skolabovala. Neumrela. Neviem, prečo sovy idú hlavou proti sklu, ani ľudia proti múru. Ale sovy by mali byť múdre, mali by vedieť, že s ľuďmi si treba dať pokoj. Raz mi to povedala B. Ty si predsa múdre dievča, prečo si toto robíš? Vždy budeme za tebou všetci stáť, akokoľvek sa rozhodneš, ale choď od toho. Čím skôr.

Čím skôr už nebolo také podstatné. Pre tento článok ani vôbec.

Má oranžové oči a leží v škatuli, kým neprídu ochranári, lebo robia iba v pracovné dni do 13:30. A sova prišla v piatok večer. Vždy sa mi páčilo, že sovy majú ochranárov. Keď sa narodíte ako sova, pripadne vám zväz učených ľudí, čo vás musia chrániť.

Gúglili sme, čo jedia a či to prežijú.

Soňa hovorí, že to majú vo zvyku - niekomu vraziť do okna, potom sú otrasené, ale vraj sa z toho dokážu dostať samy. Lebo čo iné im zostáva.

Ak ju pustia, možno sa vráti do lesa. A možno ju nič nezožerie. Sovy vedia zatvárať každé oko zvlášť, keby sa necítila na návrat, môže ako oranžovooká skúsiť cirkus.
Alebo nech sa nechá radšej zožrať vlkmi, než by mala veriť ľuďom. Dobre, to bola moja konkrétna reakcia pred pár mesiacmi. Ale namiesto vlkov som použila psy. Presnejšie susedovieho psa. Lenže ssusedovci majú bígla. Tak zostaňme pri vlkoch.

Žerú vlci sovy?

Stojíme neviemkde. Už viem, ako sa volá tento rýchlik. Hlásia to, lebo budeme stáť trochu dlhšie. Výborne. Udrela by som si hlavu o sklo, ale čo som sova? Navyše, pani Häckeln bude mať dosť času dokončiť šálik z troch druhov fialovej vlny.

Je tu sprievodca, čo vyzerá trochu ako principál - má fúzy a moduluje hlas, akoby pozýval na večerné predstavenie. Mám pocit, že pri pristupovali a ďakujem vytiahne spod uniformy kyticu papierových kvetov a potom ho uvidím vznášať sa nad stráňou, kde sa deti v krikľavých oteplovačkách ešte nezabudli sánkovať. Konečne by bolo v správach niečo normálne.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf polície Gašpar ide do civilu. Saková plánuje väčšie zmeny

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Fico sa už dohaduje s opozíciou. Čo sa deje v koalícii?

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?